http://www.freewebs.com/loyalfighters/starcraft-2%5B1%5D.jpg

بلیزارد یکی از بزرگترین و در عین حال یکی از بد قول ترین سازندگان بازی هست.
به جرئت میتوان گفت تمام بازی های این شرکت محبوب است.و همین محبوبیت باعث شده است که این بد قولی ها بیشتر به چشم بیایند.
پروژه ی استار کرافت یکی از پروژه هایی است که بلیزارد در طول اجرای ان بدقولی را به حد اعلا رساند.
اولین نسخه ی استار کرافت سال 1998 عرضه شد و با برنده شدن تمام جوائز بازی های استراتژیک در ان سال به یک بازیه سبک ساز بدل شد ..بقیه در ادامه مطلب

---------------------------------------------
بلیزارد یکی از بزرگترین و در عین حال یکی از بد قول ترین سازندگان بازی هست.
به جرئت میتوان گفت تمام بازی های این شرکت محبوب است.و همین محبوبیت باعث شده است که این بد قولی ها بیشتر به چشم بیایند.
پروژه ی استار کرافت یکی از پروژه هایی است که بلیزارد در طول اجرای ان بدقولی را به حد اعلا رساند.
اولین نسخه ی استار کرافت سال 1998 عرضه شد و با برنده شدن تمام جوائز بازی های استراتژیک در ان سال به یک بازیه سبک ساز بدل شد.
به ادعای بلیزارد ساخت نسخه ی دوم این بازی در سال 2003 اغاز شد و امروز پس از گذشت 7 سال همچنان هیچ خبری از این بازی نیست.
با توجه به این که تیم سازنده ی این بازی با تیم سازنده ی wow مشترکاتی دارد در سال 2005 این پروژه تعتیل شد تا یک بسته ی توسعه از wow زودتر حاضر شود.همین عقب افتادگی باعث شد تا تحولات زیادی در بازی های استراتیژیک ایجاد شود و بلیزارد بارها مجبور شد در طی این 7 سال تغییراتی در بازی خود ایجاد کند و اکنون که شاید کمتر از چند ماه تا عرضه ی عمومی این بازی باقی مانده استارکرافت هیچ انتخابی به جز بهترین بودن ندارد!
بلیزارد بارها زمان عرضه ی این بازی را به تعویق انداخت.نسخه ی ازمایشی این بازی عرضه شد و تنها ده ها فیلم پیش نمایش از این بازی نمایش داده شد که تقربا همگی خیلی خوب بودند و همین موضوع سبب شده است که سطح توقعات از این بازی بسیار بالا رود و نارضایتی از تعویق های پی در پی ان نیز بیشتر باشد.
استار کرافت یک بازی استراتیژیک نظامی است که با داستانی خیالی در قرن 26 در گوشه ای از کهکشان راه شیری اتفاق می افتاد.
سه گروه اصلی نسخه ی اول این بازی همچنان قهرمانان نسخه ی دوم این بازی خواهند بود.
طبق اولین معرفی ها از این بازی قرار بود استار کرافت یک پروژه ی بزرگ باشد که داستانی از هر سه گروه را شامل شود اما بلیزارد این پروژ] را به سه قسمت تقسیم کرد که قسمت اول با نام Starcraft II:Wings of liberty و با قهرمانی یکی از سه گروه اصلی بازی در نیمه ی اول سال میلادی جاری عرضه خواهد شد.دو نسخه ی بعد بسته های توسعه ای خواهند بود که داستان دو گروه دیگر را روایت خواهند کرد و درمجموع این سه گانه دومین مجموعه از استار کرافت محسوب خواهد شد.
بازی های مختلف شرکت بلیزارد همیشه محبوب گیم پارتی ها بوده است در عین حال مبارزات این بازی ها حتی پس از 10 سال همچنان داغ در سرور ها در جریان است.
Battle.net محیط رسمی شرکت بلیزارد برای مبارزات انلاین است و قرار است که همزمان با عرضه ی استار کرافت 2 Battle.net نیز بهبود داده شود و Battle.net جدید نیز رونمایی می شود.
در Battle.net جدید بازیکنان به صورت پلکانی رده بندی میشوند و با برد و باخت هر بازیکن این رده بندی تغییر خواهد کرد.
معلوم نیست که این رده بندی در مورد بازی های قدیمی بلیزارد نیز اعمال می شود یا خیر.
بنا به گفته ی مدیر تولید بازی استار کرافت این بازی در سه ماهه ی دوم سال میلادی به عرضه ی عمومی گذاشته خواهد شد.