توضیح کلی :

Tailoring یا همون خیاطی به بازیکن امکان دوختن Armor های Cloth، ساختن Bag های مختلف، ساختن پیراهن و بقیه Item های Cloth رو میده. این Profession امکان ساختن Cloth برای کلاس های Cloth پوش را میدهند : Mage , Warlock و Priest. پس توصیه ی من این هست که این کلاس ها از Tailoring استفاده کنن مگر شرایط فرق کنه (مثل شرایط Guild). اصولا Tailoring نقش مهمی در Guild ایفا میکنه چون میتونه برای اعضای Guild به تعداد کافی Bag بسازه یا حتی Bag های مخصوص مثل Herbalism Bag که مخصوص جمع کردن Material های Herbalism هست که فضای بیشتری نسبت به Bag های معمولی داره. برای خودشون میتونن Cloth های حرفه ای تری بسازن تا در Ins ها به کار ببرن (توانایی ساختن Item های بنفش خیلی خوب رو دارن).
Tailoring ها نیاز به ابزار خاصی (مثل Blacksmithing که نیاز به Anvil داره) برای ساختن Item های خود ندارن و هر وقت و هر جا که بخوان میتونن با استفاده از Material های لازم Item رو بسازن (به استثنای مراحل بالاتر و تخصصی شدن Tailoring که نیاز به Mana Loom هست.) ، همچنین این کار نیازی به Profession دیگری ندارد و Material های اصلی آن از Unit ها و Monster ها Drop میشه و حتی اگه دوستانتون بدونن شما Tailoring کار کردید میتونن آیتم های لازم رو برای شما بفرستن، و یا میتونید حتی از Auction House خریداری کنید.

Train زدن این شغل :
برای Train زدن این Profession میتونید به شهر های اصلی خودتون مراجعه کنید و از گارد ها مکان Tailoring Trainer رو سوال کنید.
شما در Kalimdor یا Eastern Kingdom (بسته به Horde یا Alliance بودن شما) میتونید Tailoring رو تا 300 ارتقا بدید، برای گرفتن Skill بیشتر از 300 باید به Outland برید، Horde ها باید برای Train به Dalinna در Thrallmar مراجعه کنن و Alliance ها به طبقه ی بالای Inn در Honor Hold که هر دوی این مکان ها در Hellfire Peninsula در Outland قرار داره.

مهارت های خاص :
Tailoring اصولا 3 شاخه ی تخصصی داره. Spellfire Tailoring ، Shadowweave Tailoring و Primal Mooncloth Tailoring. وقتی Skill شما به 350 میرسه شما میتونید یکی از این 3 شاخه رو انتخاب کنید! فقط یکی از اینها. حالا سوال پیش میاد که کدوم شاخه بهتره؟ باز هم میگم بهتر و بدتر نداره، بستگی به کلاس شما داره
اگر شما Mage هستید و Talent هاتون هم Arcane یا Fire هست، بهتره Spellfire Tailoring برید. در این شاخه لباس های Arcane/Fire Damage میتونید بسازید که برای Mage شما مناسب هست و همچنین میتونید Enchanting Bag با 28 جا بسازید.

اگر شما Mage هستید و Talent رو Frost رفتید، یا Warlock هستید و یا Priest هستید که Talent خودتون رو Shadow رفتید Shadowweave Tailoring برای شما مناسب تره. چون این شاخه آیتم هایFrost/Shadow Damage میسازه به همراه Ebon Shadowbag که Warlock باز ها میدونن چیه، یک نوع Bag هست که تعداد بیشتری Soul Shard در خودش جا میده، 28 جا داره این Bag

و اگر شما Holy Priest هستید Primal Mooncloth Tailoring رو انتخاب کنید چون آیتم های این شاخه Healing است. این شاخه همچنین یکی از بزرگ ترین Bag ها رو هم میسازه، یعنی Primal Mooncloth Bag که 20 جا داره. (بزرگترین Bag تا Patch 2.4.3 در Lower City فروخته میشه که 22 تا Slot داره به قیمت 1200 طلا.)

شما Trainer های هر 3 این شاخه ها رو میتونید توی Lower City در Shattrath پیدا کنید. کافیست از گارد های Shattrath سوال کنید Mana Loom کجاست.
وقتی یکی از این سه را Train بزنید به شما Quest داده میشه که انجام اون هیچ کاری نداره. و همون Trainer ها به شما 5 تا Pattern میفروشن. این Pattern ها آیتم های بسیار خوب و مهمی هستن.
نکته ی مهم اینه که ساختن Cloth های مهم این سه شاخه یعنی Primal Moon Cloth ، Spellcloth و Shadowcloth دقیقا 3 روز و 20 ساعت Cooldown داره. یعنی هر 4 روز شما میتونید فقط 2 تا از این Cloth های مخصوص بسازید. یه نکته ی ریز که هست اینه که شما میتونید علی رقم Train زدن یکی از این 3 شاخه ، آیتم های هر 3 شاخه رو بسازید، اما ساختن آیتم های 2 شاخه ی دیگر 2 برابر بیشتر طول میکشه. شما هر یک از این تخصص ها رو که Train بزنید میتونید از Cloth مخصوص اون به جای یکی، دو تا بسازید، مثلا فرض کنید شما Primal Moon Cloth رو Train زدید، این Cloth به تعداد مشخصی Material لازم دارد، اما شما با استفاده از Material های یک Primal Moon Cloth ،دو تا از این Cloth رو میسازید، چون تخصص شما Primal Moon Cloth Tailoring هست. اما از Cloth های تخصص های دیگه همان یک دونه رو میتونید بسازید. بنابراین نکته ای که اینجا هست اینه که شما میتونید در یک روز مثلا 2 تا Primal Moon Cloth بسازید و یکی هم از هر کدام Spellcloth وShadowcloth، و Cloth هایی که مربوط به شاخه ی شما نمیشه رو با یک Tailoring کار دیگه عوض کنید. یعنی مثلا یک Spellcloth بدید و Primal Mooncloth بگیرید، و همینطور Shadowcloth بدید و یک Primal Moon Cloth بگیرید. در این صورت شما هر 3 روز و 20 ساعت میتونید 4 تا Cloth مخصوص داشته باشید.
یک نکته ی دیگه، برای ساختن این Cloth های مخصوص مکان های مخصوص نیز لازم است.

    * برای ساختن Primal Mooncloth باید به Zangarmarsh برید و در کنار Moonwell این آیتم رو بسازید.
    * برای ساختن Spellcloth باید در محدوده ی Netherstorm باشید. مهم نیست کجای این محدوده، اما توجه کنید که وقتی یک Spellcloth میسازید یک Elemental به شما حمله می کنه، پیشنهاد می کنم این آیتم رو توی Base های Netherstorm بسازید تا وقتی Unit ظاهر شد گارد ها حساب اون رو برسن و مشکلی برای شما پیش نیاد. از این Unit هم به طور اتفاقی Mote از دو نوع مختلف Drop میشه.
    * برای ساختن Shadowcloth هم نیاز به Altar of Shadow هست که این سنگ رو هم میتونید در جنوب Shadowmoon Valley پیدا کنید.


--------------------------------------------------------------


Bags Slots Skill Required
Linen Bag 6 45
Red Linen Bag 6 70
Woolen Bag 8 80
Green Woolen Bag 8 95
Red Woolen Bag 8 115
Small Silk Pack 10 150
Green Silk Bag 10 175
Black Silk Bag 10 185
Mageweave Bag 12 225
Red Mageweave Bag 12 235
Runecloth Bag 14 260
Mooncloth Bag 16 300
Netherweave Bag 16 315
Bottomless Bag 18 300
Imbued Netherweave Bag 18 340
Primal Mooncloth Bag 20 375
Frostweave Bag 20 410
Glacial Bag 22 -
Specialty Bags Slots Usage Skill Required
Enchanted Mageweave Pouch 16 Enchanting 225
Enchanted Runecloth Bag 20 Enchanting 275
Big Bag of Enchantment 24 Enchanting 300
Spellfire Bag 28 Enchanting 375
Mysterious Bag 32 Enchanting -
Soul Pouch 20 Warlock 260
Felcloth Bag 24 Warlock 300
Core Felcloth Bag 28 Warlock 300
Ebon Shadowbag 28 Warlock 375
Abyssal bag 32 Warlock -
Cenarion Herb Bag 20 Herbalism 275
Satchel of Cenarius 24 Herbalism 300
Bag of Jewels24 Jewelcrafting 340
News
Map
Replay
Wallpaper
Movie
Program
Biography
Learn
Other
نــــام :
ایمیل :

-اطلاعیه ی شماره 1 :

وبلاگ tak-dlz از نویسندگان فعال در زمینه ی موضوعات زیر استقبال به عمل می اورد:

Warcraft
World Of Warcraf
Starcraft | Diablo

در صورت تمایل می توانید در خواست خود را به آدرس ذیل ارسال نمایید.
_______________________

-اطلاعیه شماره ی 2 :

ادامین گیم سرور های دنیای وارکرافت
و همچنین صاحبان گیلد ها و کلن ها
در صورت تمایل می توانند مطلب مورد نظر خود را برای ما میل کنند.
_______________________Takdlz@ymail.com


توجه !
حتما

از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید

دانلـود جـدیـدتـریـن نــسـخـه


لیست مهم


  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic